• 20-lat-genetzka
  • spermvital
  • ai24-belka
  • VikingGenetics Hoof health banner Konrad
  • VikingGenetics banner Konrad blue
  • immun
Drukuj

Weta mlekiem płynąca- relacja z konferencji

W gronie gości zaproszonych na konferencję naukową znaleźli się lekarze weterynarii, nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz uczniowie Zespołu Szkół kształcący się w kierunku  technik weterynarii. Uroczystość poprowadziła dyrektor Bogumiła Olbryś, która podkreślając wagę wydarzenia namawiała do zadawania pytań i traktowania go jako lekcji, podczas której "pytania mogą zadawać najlepszym".

Konferencję rozpoczął Jacek Grala z firmy PH KONRAD, który wygłosił wykład pt.: "Co każdy wiedzieć powinien o hodowli krów mlecznych". Następnie zebrani mieli okazję wysłuchać prelekcji  Uniwersyteckiego Profesora z Norwegii - Trygve Roger Solberga reprezentującego firmę GENO.  Omówił on między innymi specyfikę norweskiej hodowli zrównoważonych i odpornych krów rasy NRF, którą wyróżnia wysoka wydajność, zdrowotność i dobre cechy użytkowości rozpłodowej. Wykładowca tłumaczył jak istotny jest wpływ i znaczenie postępu genetycznego na rozwój populacji bydła.

Z kolejnym wystąpieniem zaprezentowała się Agnieszka Jończyk - Prezes Fundacji Młody Hodowca, która opowiedziała o działalności organizacji, zachęcając tym samym uczniów do podjęcia aktywności w zakresie ogólnej hodowli bydła oraz przygotowania zwierząt do wystaw. Fundacja na co dzień wspiera młodych hodowców bydła i zachęca młodzież do przyłączenia się i wspólnego działania.

Wszyscy zebrani ze skupieniem słuchali najnowszych informacji dotyczących hodowli bydła. Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem i można ją z pewnością uznać za bardzo udaną.

 

spis-aktualnosci

pasek-informacyjny-920x110

lodz2012 lomza2011  poznan2010  poznan2 

Dane Teleadresowe

PH KONRAD

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 wew. 27
fax. (86) 216 93 92

e-mail: genetyka@phkonrad.pl

Mapka Dojazdu

mapa