• 20-lat-genetzka
 • spermvital
 • ai24-belka
 • VikingGenetics Hoof health banner Konrad
 • VikingGenetics banner Konrad blue
 • immun
Drukuj

Córka Buckeye nową rekordzistką w USA

Bur-Wall Buckeye Gigi, krowa holsztyńska ze stanu Wisconsin w USA, została krajową rekordzistką w produkcji mleka. Gigi, która należy do stada rodziny Behnke, z farmy Bur-Wall Holsteins w Brooklyn, w stanie Wisconsin, wycieliła w wieku dziewięciu lat i trzech miesięcy, właśnie ustanowiła rekord wydajności mlecznej. W ciągu 365 dni dała 33861 kg mleka,
z zawartością 964 kg tłuszczu i 971 kg białka.

Pobiła ona rekord produkcji mleka ustanowiony w 2010 roku przez Ever-Green-View My 1326-ET, będącą własnością Thomasa J. Kestell’a z Waldo, Wisconsin. Poprzedni rekord wynosił 32736 kg mleka.

Dla porównania obecna średnia produkcji mleka dla wszystkich amerykańskich stad rasy holsztyńskiej zapisanych w 2014 roku do programu analizującego produkcję wynosi 11318 kg mleka z zawartością 416 kg tłuszczu i 351 kg białka.

Dziewięcioletnia Gigi, która osiągnęła wynik EX-94 3E, została pokryta buhajem R-E-W Buckeye-ET, została sklasyfikowana jako VG-88 jako dwulatka. Jako ośmiolatka osiągnęła wydajność 27753 kg mleka i była najwydajniejszą krową mleczną
w stanie Wisconsin oraz w USA w zawartości tłuszczu i białka w kategorii krów dojrzałych.

Gigi zajęła trzecie miejsce w 2011 r. na Midwest Spring National Holstein Show, została
też uhonorowana tytułem Best Udder (najlepsze wymię). W 2012 r. na International Holstein Show na World Dairy Expo zajęła ósme miejsce w kategorii krów pięcioletnich. W 2013 r. była piąta w kategorii Aged Cow (krowy starsze) na Midwest Spring National Holstein Show. W tym samym roku Holstein Association USA (amerykańskie zrzeszenie hodowców rasy holsztyńskiej) uhonorowało Gigi nagrodą Star of the Breed ( czempion rasy), osiągając wynik produkcyjny 23673 kg mleka w ciągu 365 dni.

„Gigi prezentuje wszystko co najlepsze w rasie holsztyńskiej” powiedział John Meyer, dyrektor generalny Holstein Association USA. „ To dziewięcioletnia krowa produkująca rocznie 33861 kg. mleka wysokiej jakości, wyróżniając
się w typie, sklasyfikowana jako EX-94. Ustanowienie rekordu jest zasługą nie tylko Gigi, ale również wiedzy z zakresu hodowli i zarządzania stadem rodziny Behnke. To co osiągnęli hodowcy Gigi ilustruje dlaczego krowy rasy holsztyńskiej
są najwydajniejszymi zwierzętami w produkcji mlecznej.”

Pomimo inseminacji Gigi przy użyciu konwencjonalnego, nieseksowanego nasienia,
jej potomstwem są cztery jałowice na cztery wycielenia:

 • Burr-Wall Talent Gina, po buhaju Ladino Park Talent-IMP-ET, sklasyfikowana jako VG-88
 • Burr-Wall Lheros Giggles, po buhaju Comestar Lheros-ET, sklasyfikowana jako EX-90
 • Burr-Wall Braxton Ginger, po buhaju Regancrest S. Braxton-ET, sklasyfikowana jako VG-87 przy pierwszej klasyfikacji
 • Burr-Wall Brokaw GG Gorgeous, po buhaju MR Atwood Brokaw-ET, córka
  z ostatniego wycielenia

Robert Behnke (hodowca) twierdzi, że Gigi pracuje na swoje tytuły codziennie i jest tego warta. „Jesteśmy pewni, że jest ona krową kompletną. Jej wymiary, nogi i racice oraz wymię są nie z tego świata, do tego ona naprawdę lubi dawać mleko.”

Behnke powiedział, że w najbliższym czasie będą próbowali rozmnażać Gigi metodą in-vitro oraz konwencjonalną metodą embriotransferu i będą nadal wybierać w tym celu wysokoprodukcyjne buhaje. „Myślę, że będziemy po prostu próbowali stworzyć jej duplikat.” – powiedział Robert Behnke.

Rodzina Behnke od dawna jest zaangażowana w hodowlę, prezentacje i sprzedaż elitarnych krów rasy holsztyńskiej, Obecnie posiadają w swoim stadzie mlecznym 50 rejestrowanych krów tej rasy ze średnią 14686 kg mleka, z zawartością 3,9 % tłuszczu, 573 kg, 3,2 % białka, 470kg.

 

buckeye1

spis-aktualnosci

pasek-informacyjny-920x110

lodz2012 lomza2011  poznan2010  poznan2 

Dane Teleadresowe

PH KONRAD

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 wew. 27
fax. (86) 216 93 92

e-mail: genetyka@phkonrad.pl

Mapka Dojazdu

mapa