• 20-lat-genetzka
  • spermvital
  • ai24-belka
  • VikingGenetics Hoof health banner Konrad
  • VikingGenetics banner Konrad blue
  • immun
Drukuj

spermvital AS

 

 

SpermVital AS

Firma SpermVital AS została założona przez Geno, firmę zajmującą się hodowlą bydła norweskiego, oraz Grupę SINTEF. Obie te firmy wspólnie opracowały rewolucyjną technologię sztucznej inseminacji zwierząt gospodarskich.

Sztuczna inseminacja zwierząt gospodarskich wymyślona została już w XVIII wieku. Dopiero jednak z nastaniem metod skutecznej kriokonserwacji nasienia w XX wieku technologia ta zmieniła nowoczesną hodowlę zwierząt. Od tamtej pory większość działań badawczych skupia się na poprawie przeżywalności świeżego i mrożonego nasienia do chwili podania.

NOWA IDEA

Technologia SpermVital to nowy wymiar dzięki wydłużeniu żywotności plemników po inseminacji. Aby osiągnąć wspomniany powyżej cel plemniki przed kriokonserwacją są unieruchamiane w naturalnej substancji chemicznej. Unieruchomienie plemników pozwala na zachowanie ich energii, a także umożliwia ich kontrolowane uwalnianie w macicy przez dłuższy okres po inseminacji. Dzięki temu moment inseminacji ma mniej krytyczne znaczenie w odniesieniu do owulacji u samic, a ponadto wzrastają szanse pomyślnego zapłodnienia.

 

 

     Więcej po technologiii Spermvital - TUTAJ

     Strona internetowa firmy Spermvital AS:

     http://www.spermvital.com/pl/

 

spis-aktualnosci

pasek-informacyjny-920x110

lodz2012 lomza2011  poznan2010  poznan2 

Dane Teleadresowe

PH KONRAD

18-400 Łomża, ul. Poligonowa 28c
tel. (86) 215 11 15 wew. 27
fax. (86) 216 93 92

e-mail: genetyka@phkonrad.pl

Mapka Dojazdu

mapa